Πρακτική άσκηση στην εταιρεία «Cosmos Sport»

H Cosmos Sport, είναι η Νο1 ελληνική αλυσίδα πώλησης επώνυμων αθλητικών ειδών. Αναζητά Digital & Content Copywriter trainee για τα γραφεία της στην Αγία Παρασκευή στην Αθήνα.

Bασικά καθήκοντα:
– Δημιουργεί προϊοντικό περιεχόμενο για τα web sites της εταιρίας.
– Τροποποιεί το ήδη υπάρχον προϊοντικό περιεχόμενο.
– Δημιουργεί άρθρα για τα εταιρικά blog και περιεχόμενο για social media διαφημίσεις σύμφωνα με το πλάνο του Marketing.

 Απαιτήσεις:
– ΑΕΙ /ΤΕΙ / ΙΕΚ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ, θεωρητική κατεύθυνση (Φιλολογικές/ Φιλοσοφικές σχολές), Δημοσιογραφία / Δημόσιες Σχέσεις
– Ισχυρή αντίληψη για το Customer Experience
– Πλήρη εξοικείωση με MS Office
– Εξαιρετικές δεξιότητες γραμματικής, ορθογραφίας και σημείων στίξης
– Προσοχή στην λεπτομέρεια
– Οργανωτικές δεξιότητες, ταχύτητα και ευελιξία
– Δημιουργικότητα και ομαδικό πνεύμα.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές μπορούν να στέλνουν τα βιογραφικά τους στο hr@cosmossport.gr.