Πρακτική άσκηση στην εταιρεία «Divine Property»

Η εταιρεία Divine Property αναζητά για το τμήμα Marketing-Πωλήσεων συνεργάτη ψηφιακού μάρκετινγκ, για να πραγματοποιήσει τη πρακτική του άσκηση και για να υποστηρίξει την ομάδα μας, στην έδρα της εταιρείας μας στο Παλαιό Φάληρο. Η εταιρεία ασχολείται με την ενοικίαση πολυτελών κατοικιών στα ελληνικά νησιά καθώς και με το ευρύτερο φάσμα του τουρισμού και του real estate.

Αρμοδιότητες:

– Διαχείριση εταιρικού profile και παρουσίαση της εταιρείας σε Social Media κανάλια όπως (Instagram, Facebook, Tik-Tok, Pinterest, Youtube, LinkedIn, email marketing)
– Δημιουργία περιεχομένου για τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και προώθηση των υπηρεσιών μας μέσω των κοινωνικών δικτύων
– Ενημέρωση πληροφοριών και παρουσίας στο google και έρευνα καινούργιων καναλιών και εφαρμογών που διαθέτει το Google
– Παρακολούθηση και ανάλυση του On-line ανταγωνισμού & τάσεων της αγοράς, διερεύνηση νέων ευκαιριών ανάπτυξης και υποβολή προτάσεων για campaigns.
– Σύνταξη και εικαστικός σχεδιασμός εταιρικών παρουσιάσεων, εντύπων, newsletter, flyers κοκ.
– Συγκέντρωση και διατήρηση πληροφοριών πελατών
– Συμμετοχή στη διαχείριση της ιστοσελίδας της εταιρείας με στόχο τη βελτιστοποίηση του περιεχομένου
– Απαραίτητα Προσόντα

– Εξαιρετικές γνώσεις των social media platforms
– Εξαιρετικές γραπτές και προφορικές επικοινωνιακές δεξιότητες σε ελληνικά και αγγλικά
– Ομαδικό πνεύμα εργασίας
– Δημιουργική σκέψη με εξαιρετική προσοχή στη λεπτομέρεια
– Οργανωτικές δεξιότητες
– Eνεργός φοιτητής στον τομέα της διοίκησης επιχειρήσεων και του μάρκετινγκ
– Παροχές

– Φιλικό περιβάλλον εργασίας
– Ευκαιρίες ανάπτυξης σταδιοδρομίας και ικανοτήτων
– Προοπτικές εξέλιξης
– Συνεχή εκπαίδευση και υποστήριξη
– Εύκολη πρόσβαση από τα ΜΜΜ
– Αίτηση – Αποστολή Βιογραφικού

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με το τηλ. 2109888685