Πρακτική άσκηση στην εταιρεία «Ελληνική Συμφωνική Ορχήστρα Νέων»

Η Ελληνική Συμφωνική Ορχήστρα Νέων αναζητά φοιτητή / τρια από το τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων για να εκπονήσει την Πρακτική του άσκηση στη θέση του Βοηθού Οργάνωσης Παραγωγής και Επικοινωνίας.

Αντικείμενο θέσης – Αρμοδιότητες:
Υποστήριξη στην οργάνωση και επικοινωνία των προγραμματισμένων δραστηριοτήτων της Ελληνικής Συμφωνικής Ορχήστρας Νέων για την Καλοκαιρινή περίοδο 2021. Επικοινωνία με συναυλιακούς χώρους και ρύθμιση των οργανωτικών και τεχνικών αναγκών. Διατήρηση και ενημέρωση αρχείου project management σε κάθε στάδιο και αναφορά στη Διεύθυνση Παραγωγής. Κατά τη διάρκεια των δοκιμών και των συναυλιών, προετοιμασία της αίθουσας/σκηνής και προετοιμασία μουσικού υλικού προς διανομή στους μουσικούς. Συμμετοχή στον σχεδιασμό και την οργάνωση της προώθησης των συναυλιών και σχετικών δράσεων της ΕΛΣΟΝ στο κοινό μέσα από τον Τύπο και τα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης.

Απαιτούμενα προσόντα:
– Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office, Internet, Social Media)
– Πολύ καλή χρήση Αγγλικών
– Εξαιρετικές οργανωτικές ικανότητες και ικανότητα ταυτόχρονης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών
– Επινοητικότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
– Ομαδικό πνεύμα με εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
– Η γνώση μουσικής ή το ενδιαφέρον για τη συμφωνική μουσική θα εκτιμηθεί

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα και συνοδευτική επιστολή στο email: info@elson.gr ή να επικοινωνήσουν στο τηλέφωνο επικοινωνίας: 6944151159.