Πρακτική άσκηση στην εταιρεία «Ionia Management S.A.»

Η ναυτιλιακή εταιρία Ionia Management S.A. αναζητά για τα κεντρικά γραφεία της στον Πειραιά φοιτητές/τριες για Πρακτική Άσκηση στα τμήματα Operations/Technical/Quality & Safety Management/IT).

Καθήκοντα

Ενασχόληση και υποστήριξη των εργασιών των σχετικών τμημάτων της εταιρίας, μέσω διαρκούς εκμάθησης και συνεχούς καθοδήγησης από το προσωπικό της εταιρίας.

Επιθυμητά προσόντα

– Τελειόφοιτοι τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών, Μηχανικών Πληροφορικής και Υπολογιστών, Μηχανολόγων Μηχανικών, Ναυπηγών Μηχανικών
– Καλή γνώση Αγγλικών
– Καλή γνώση χρήσης προγραμμάτων MS-Office
– Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
– Ομαδικότητα, υπευθυνότητα, συνέπεια και προσοχή στη λεπτομέρεια

Η εταιρία προσφέρει:
– Ευχάριστο & δυναμικό περιβάλλον εργασίας
– Συνεχή υποστήριξη & εκπαίδευση

Η Πρακτική Άσκηση είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να ξεκινήσετε τη σταδιοδρομία σας, αποκτώντας μια θεωρητική σε γνώσεις αλλά και πρακτική εμπειρία σε πολλαπλά αντικείμενα των δραστηριοτήτων της εταιρείας μας.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να προωθήσουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο: hrm@ioniaman.gr.