Πρακτική άσκηση στην εταιρεία «KPnD ADVISORS»

Η KPnD Advisors αποτελεί μια δυναμική εταιρεία παροχής λογιστικών, φορολογικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών που στελεχώνεται από έμπειρους και καταξιωμένους επαγγελματίες.

Στα πλαίσια της λειτουργίας της, αναζητά τελειόφοιτο για πρακτική άσκηση στη θέση του ασκούμενου βοηθού λογιστή.

Αρμοδιότητες:
– Φυσική και ηλεκτρονική αρχειοθέτηση εγγράφων τηρούμενων εταιρειών
– Υλοποίηση και εκτέλεση απαιτούμενων εξωτερικών εργασιών εταιρικών πελατών
– Καταχώρηση άρθρων λογιστικής εταιρειών που τηρούν βιβλία Β’ και Γ’ κατηγορίας στο μηχανογραφικό σύστημα της εταιρείας (Epsilon Net Extra Λογιστική)
– Εκμάθηση και μετέπειτα εκτέλεση εργασιών της μισθοδοσίας των τηρούμενων εταιρειών (υπολογισμός, προσλήψεις, αποχωρήσεις, υποβολή στοιχείων, ΑΠΔ κ.ά.)

Απαιτούμενα προσόντα:
– Φοιτητής
– Πολύ καλή γνώση αγγλικών
– Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ
– Υπευθυνότητα, μεθοδικότητα και συνέπεια
– Οργανωτικές ικανότητες

Η εταιρεία προσφέρει:
– Πλήρη υποστήριξη και εκπαίδευση από καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου
– Αμοιβή όπως ορίζεται από την ισχύουσα νομοθεσία
– Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
– Προοπτικές εξέλιξης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν βιογραφικό στο info@kpndadvisors.gr.