Πρακτική άσκηση στην εταιρεία «Lalizas»

Η LALIZAS είναι μια πρωτοπόρος εταιρεία η οποία κατασκευάζει ναυτιλιακά και σωστικά είδη, καθώς και εξοπλισμό σκαφών, διαθέτοντας μια εμπειρία πάνω από 35 έτη στην παγκόσμια ναυτιλιακή αγορά.

Η LALIZAS αναζητά φοιτητές για πρακτική άσκηση στο Λογιστήριο.

Περιγραφή Θέσης:
Επεξεργασία λογιστικών αναφορών, προετοιμασία λογιστικών πράξεων, αρχειοθέτηση & επιβεβαίωση καταχώρησης ημερήσιων εγγράφων, συμμετοχή στην καθημερινή ροή εργασιών του λογιστηρίου.

Απαραίτητα Προσόντα:
Δυνατότητα πραγματοποίησης πρακτικής μέσω του προγράμματος σπουδών του ακαδημαϊκού φορέα φοίτησης
Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας,
Φοιτητής/τρια σε τμήμα Λογιστικής ή Οικονομικών,
Καλή γνώση προγραμμάτων υπολογιστή (MS Office- κυρίως Excel),
Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο career@lalizas.com αναφέροντας τον κωδικό (ΛΟΓ-0920) ή να επικοινωνήσουν στο τηλ.: 2104226274 (εσωτερικό: 1232).