Πρακτική άσκηση στην εταιρεία «MSCOMM»

Η εταιρεία MSCOMM, εταιρία ολικής επικοινωνίας, ενδιαφέρεται να απασχολήσει ένα άτομο για πρακτική άσκηση στο λογιστήριο στα γραφεία της εταιρίας, στον Ταύρο Αττικής.

Πιο συγκεκριμένα αναζητά φοιτητές Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής / Οικονομικών Σπουδών, οι οποίοι πληρούν τις προϋποθέσεις για πρακτική άσκηση μέσω ΕΣΠΑ.

Αρμοδιότητες
Ενδεικτικά:
• Εγγραφές Γενικής Λογιστικής, εγγραφές εσόδων και εξόδων
• Διαχείριση & Έκδοση τιμολογίων
• Ενημέρωση πληρωτέων λογαριασμών
• Βοήθεια στην ανάλυση πωλήσεων & κόστους, budgeting, reporting
• Διοικητικά καθήκοντα
• Επικοινωνίες με πελάτες και προμηθευτές (συμφωνία υπολοίπων και τυχόν άλλα θέματα)

Προσόντα
Τι απαιτείται:
– Τελειόφοιτος φοιτητής Οικονομικών, Λογιστικής ή άλλου σχετικού τίτλου σπουδών
– Πολύ καλός χειρισμός Microsoft Office. Γνώση προγράμματος λογιστικής θα συνεκτιμηθεί.
– Άριστη γνώση και χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
– Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών θεμάτων σε συνθήκες πίεσης με ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια τηρώντας τις εκάστοτε προθεσμίες
– Συνέπεια, αίσθημα εχεμύθειας & διαχείρισης ευαίσθητων δεδομένων, δυναμισμός, ομαδικότητα, διάθεση για γνώση, υπευθυνότητα και πρακτικό πνεύμα.

Παροχές
Η εταιρία προσφέρει:
– Την ευκαιρία να γίνεις μέλος μιας δυναμικής ομάδας με αποτύπωμα στην αγορά
– Ευκαιρίες μάθησης και ανάπτυξης σε ένα σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας με αξίες όπως ομαδικότητα, καλή επικοινωνία, εξέλιξη και επιβράβευση
– Η εργασία & απόδοση των ασκούμενων αξιολογείται καθ’ όλη τη διάρκεια της πρακτικής άσκησης. Εφόσον προκύψει άνοιγμα θέσης εργασίας, με την ολοκλήρωση της άσκησης, η υποψηφιότητά των ασκούμενων εξετάζεται με προτεραιότητα.

Σχετικά με εμάς:
Η MSCOMM AE, είναι εταιρία ολικής επικοινωνίας, με έδρα στον Ταύρο, Αττικής, και παρέχει υπηρεσίες που καλύπτουν όλο το φάσμα της επικοινωνίας – Corporate & Brand Communication / Digital Marketing / Event Management – σε επιχειρήσεις και οργανισμούς του ιδιωτικού και του δημόσιου τομέα στην Ελλάδα και στην Ευρώπη.

Εάν ενδιαφέρεστε να συνεργαστείτε μαζί μας, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας στο info@mscommgroup.com με θέμα «ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ / Πρακτική άσκηση».