Πρακτική άσκηση στην εταιρεία «STIQ»

Η εταιρεία STIQ, μια ανερχόμενη Start- Up εταιρεία που εδρεύει στο Χαλάνδρι, δραστηριοποιείται στον χώρο της εστίασης και αναζητά φοιτητή για να στελεχώσει το τμήμα του λογιστηρίου.

Αρμοδιότητες υποψηφίου:
– Καταχώρηση και διεκπεραίωση λογιστικών εγγραφών για την διασφάλιση καταγραφής όλων των συναλλαγών της επιχείρησης
– Ενημέρωση εισπρακτέων λογαριασμών και έκδοση τιμολογίων
– Ενημέρωση πληρωτέων λογαριασμών και πραγματοποίηση συμφωνιών
– Υποστήριξη στην προετοιμασία των μηνιαίων ή ετήσιων κλεισιμάτων
– Υποστήριξη σε άλλες ad hoc λογιστικές ενέργειες

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίου:
– Καλή γνώση Η/Υ
– Βασική γνώση αγγλικών (επίπεδο Β2)
– Εξοικείωση με Microsoft Office
– Επικοινωνιακές δεξιότητες
– Ομαδικότητα
– Προσοχή στην λεπτομέρεια
– Υπευθυνότητα

Προσφέρουμε:
– Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
– Συνεχή εκπαίδευση
– Προοπτικές εξέλιξης στον κλάδο

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο hiring.c@stiq.gr